A cigány kártya 36 lapos, kártyavetésre készült, kizárólag jóslásra használják. A kártyalapok egyszerűek és szép kivitelűek, mindegyik a tudást hordozza magában, mély bölcsességet rejt. A két vagy többlapos kivetéssel konkrét kérdésekre lehet választ kapni, és arra is van mód, hogy saját kivetési módszert dolgozzunk ki.
A jövendőmondás intuitív tudomány, a lapok szimbólumait meghatározza, hogy a kivetéskor milyen érzések munkálnak a kártyajósban. Lényeges a kérdező személye, az adott helyzet és a kártyajós ösztöne is. Ugyanakkor nemcsak a kártyalapok szimbolikája és jelentésük számít, fontos az is, hogyan helyezkednek el.
1940-es években, amikor a Whitman Publishing kinyomtatta az első jóskártyát, még lázadásnak számított egy jóssal szóba állni, erre csak a legelszántabbak vetemedtek. A második évezred végére azonban a jóskártyák az önismeret, az önfelfedezés és a meditáció hasznos segédeszközévé léptek elő. Napjainkban, amikor tömérdek választási lehetőség áll előttünk - számuk szinte végtelen - , a jóskártyák használata az elmélyült gondolkodás és döntéshozás segítője lett.
Egyre többen fordulnak látókhoz, médiumokhoz, kártyajósokhoz.